שתילת דשא

כולם רוצים שהגינה שברשותם תהיה ירוקה, טבעית, יפה ושופעת- דשא טבעי הוא בהחלט מרכיב חשוב להשגת גינה שכזו. אך לפני שאתם יוצרים קשר עם גנן בתחום, רצוי שתדעו כי יש מספר אפשרויות במחירים שונים לשתילת דשא טבעי בגינה שלכם. לשם כך הכנו בשבילכם מדריך קצר על מחיר שתילת דשא בגינה ומה האופציות העומדות לרשותכם. קריאה מהנה.

שתילת דשא במרבדים (מחיר למטר מרובע)

30-60
  • הנפוצה ביותר לגינות פרטיות
  • צריך לחכות שבועיים כדי שלא ייהרס
  • גינה ירוקה כבר מהיום הראשון

זריעת דשא(זרעים) [מחיר לגינה בגודל של עד חמישים מטר מרובע]

40-50
  • האפשרות הזולה ביותר
  • דורש השקיה רבה

הנחת מרבד דשא מוכן בפריסה עם מכונה מיוחדת

85-120
  • נפוץ בעיקר בגינות ציבוריות
  • מצריך מכונה מיוחדת שרוב הגננים לא מחזיקים בה

 

שתילת דשא- לפני שמתחילים

לרוב, חישוב מחיר שתילת דשא הוא לפי מטר מרובע ולא לפי שעות עבודה (מה שנהוג ברוב עבודות הגינון). אך לשתילת דשא נלווית עבודת שטח והכנה לא מעטה, כך שככל ששטח הגינה שלכם יהיה מוכן יותר לשתילה גם מחיר שתילת דשא למטר יהיה זול יותר. לכן, חשוב להזמין את הגנן אליכם לגינה על מנת שיבחן את השטח וייתן לכם הצעת מחיר שתואמת את המצב בגינה.

מחיר שתילת דשא לשלושת השיטות

ישנן שלוש אפשרויות לשתילת דשא טבעי בגינה שלכם וכל אחת מהן יתרונות וחסרונות שונים. לפניכם פירוט קצר על כל אחת מהן:

שתילת דשא במרבדים- שיטה זו היא הנפוצה והטובה ביותר לגינות פרטיות. הדשא מגיע במרבדים בגודל של מטר על מטר בדרך כלל, ולאחר עבודת אדמה קצרה ניתן להניח אותו וליהנות מגינה ירוקה כבר מהיום הראשון. תצטרכו לחכות שבועיים לפני שתוכלו לדרך עליו בלי שייהרס, כיוון שבשבועיים הראשונים משקים את הדשא בכמויות רבות של מים ואם תדרכו עליו הוא עלול לשקוע ולהיהרס. (מחיר למטר מרובע 30-60 ש"ח).

זריעת דשא (זרעים)- מדובר באפשרות הזולה ביותר מבין כל האפשרויות לשתילת דשא. למעשה, קונים זרעים ומפזרים אותן ישרות בגינה על אדמה מוכנה, אומנם ההבדל במחיר הוא משמעותי אך חשוב לדעת כי שיטה זו דורשת השקיה רבה, השקעה, קניית זרעים נוספים ולפעמים שזרוע מחדש. (מחיר לגינה בגודל של עד 50 מטר מרובע הוא כ-40 50 ש"ח עבור הזרעים).

הנחת מרבד דשא מוכן בפריסה עם מכונה מיוחדת- שיטה זו נפוצה בעיקר בגינות ציבוריות, משטחי כדורגל ושטחים גדולים. מדובר על יריעה שלימה אשר מנתקים אותה מאזור הגידול של הישר אל קרקע הגינה שלכם. שיטה זו מצריכה מכונה מיוחדת שרוב הגננים לא מחזיקים בה ולכן יצטרכו לשכור אותה מהמשתלה. (מחיר למטר רבוע נע בין 85-120 ש"ח).

דברים נוספים שיש לקחת בחשבון

בעת בחירתכם לשתילת דשא בגינה ישנם עוד מספר פרמטרים ששיש לקחת בחשבון.

עונה מתאימה לשתילה- ניתן לשתול דשא לאורך כל עונות השנה, אך העונה המומלצת ביותר לגידול דשא היא באביב, בה מזג האוויר אופטימלי.

זן (סוג) הדשא- בחירת הזן תלויה בכמה שעות אור יש אצלכם בגינה, כמה אתם מתכננים לדרוך עליו ובאיזה אזור אתם גרים בארץ. התייעצו עם הגנן שלכם בבחירתכם את הזן המתאים.

מערכת השקיה- אם אין ברשותכם מערכת השקיה בגינה, התקנה של מערכת ומחשב השקיה יצריכו השקעה כספית נוספת.

באתר שלנו תמצאו מגוון גננים המספקים שירות זה 

גלילה למעלה