חיפוי קרקע לגינה

לרוב הוספה של חיפוי קרקע לגינה נתפסת בעיני רבים כפעולה אסתטית בלבד. אך למעשה, לפעולה זו יתרונות רבים כגון מניעת צמיחת עשבייה סוררת והשקיה בתדירות נמוכה יותר. אספנו לפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי להוסיף חיפוי קרקע לגינה שלכם בצורה הטובה ביותר. קריאה מהנה!

חיפוי קרקע עם שבבי עץ

180-350 למטר רבוע
  • משתנה בהתאם למורכבות הפרוייקט

חיפוי קרקע לגינה עם אבני טוף

100-160 למטר רבוע
  • משתנה בהתאם למורכבות הפרוייקט

חיפוי קרקע לגינה

כאשר מדברים על חיפוי לגינה הכוונה היא לפיזור חומרים מסוגים שונים (כגון: טוף, חלוקי נחל ושבבי עץ). האספקט האסתטי של חיפוי קרקע ברור וידוע לכולם, חיפוי הקרקע מוסיף גוון ייחודי לגינה ומבליט אלמנטים אחרים ברחבי הגינה שלכם. אך לחיפוי קרקע יש מטרות ויתרונות נוספים חשובים לא פחות.

בראש ובראשונה, חיפוי קרקע מתאים למי שמחפש גינה הדורשת תחזוקה נמוכה. את מכיוון שהחיפוי משמש כמבודד בין בקרקע לקרני השמש ובכך מונע צמיחה של עשבייה ואידוי מוגבר של מים (וכך ישנו ניצול מירבי של מי ההשקיה ופוחת הצורך להשקות באופן תדיר). בנוסף לכך, החיפוי מאפשר לשמור על טמפרטורה נמוכה ברחבי הגינה ובכך למנוע ממזיקים מסוימים להתיישב בקרקע.

סוגים נפוצים של חיפוי קרקע לגינה

בחירת האלמנט איתו תרצו לבצע את חיפוי הקרקע דורשת הבנה והכרה של הסוגים השונים הקיימים בשוק כיום. להלן הסוגים הנפוצים בגינות בישראל כיום:

חיפוי קרקע עם אבני טוף- אבן טוף מאופיינת בצבעים בגווני אדום, חום או שחור המסייעים לה להשתלב בצורה אסתטית בגינה. בזכות הנקבוביות שלה, לאבן טוף יש יכולת ספיחת מים גבוהה השומרת על לחות מיטבית בסביבתה (לכם צמחים בסביבתה זקוקים למעט השקיה). הטוף נחשב לחיפוי גינה זול בהשוואה לחומרי גלם אחרים בשוק.

החיסרון העיקרי שלה הוא כי היא אבן עדינה שלאורך זמן ודריכות מרובות עלולה להתפורר. כמו כן, טוף הינה אבן שלא קל לנקות ולכן מומלץ לא למקם אותה באזור עם עלי שלכת מרובים.

מחיר חיפוי לגינה עם טוף הינו כ- 100-160 ש"ח למטר רבוע (חומרי גלם ועבודה).

חיפוי קרקע עם שבבי עץ- חיפוי קרקע על ידי שבבי אקליפטוס או קליפות אורן משווה לגינה מראה אורגני וטבעי. שבבי העץ שומרים על לחות הקרקע באופן מצוין ומעודדים חיידקים המשפרים את תכונות הקרקע.

החיסרון העיקרי החיפוי שבבי עץ הוא שעקב היותו חומר אורגני, שבבי העץ מתכלים עם השנים ויש צורך לחדשם כל 2-3 שנים. כמו כן, שבבי העץ לרוב מיובאים מאירופה ולכן מחירם יחסית גבוה.

מחיר חיפוי קרקע עם שבבי עץ (חומרי גלם ועבודה) נע בין 180-350 ש"ח.

חיפוי קרקע באמצעות חלוקי נחל- חלוקי נחל הינם חומר הגלם המומלץ בין הגננים. חלוקי הנחל מחזיקים שנים רבות, מגיעים בצבעים שונים, ניתן לנקות אותם בקלות ומשווים לגינה מראה מודרני ועיצובי. ניתן למצוא חלוקי נחל בגדלים שונים בהתאם להעדפה האישית שלכם.

החיסרון העיקרי שלהם הוא כאמור, מחירם הגבוה בהשוואה לחומרי הגלם האחרים.

מחיר חיפוי גינה באמצעות חלוקי נחל (כולל חומרי גלם ועבודה), נע בין 200-400 ש"ח.

 

נהוג לשלם כ120 שקל עבור כל מטר שביל לא כולל החומרים.

יוני שטרית

יוסי שטרית

גלילה למעלה