בריכת נוי לגינה

אין ספק שבריכת נוי בשילוב של אבני מדרך, צמחי מים ואולי אפילו איזה מפל קטן תהיה הדובדבן שבקצפת בגינה המושלמת שלכם. אך לפני שאתם קוראים לבעל מקצוע, כדאי לחשוב איזה סוג בריכה אתם רוצים בגינה, איך דואגים לבטיחות מרבית במקרה שיש ילדים קטנים, כיצד מתבצעת התחזוקה שלה וכמה יעלה לכם כל התענוג הזה. 

בריכת פייברגלס

6000-15000
  • משתנה בהתאם למורכבות הפרוייקט

בריכת נוי מבטון

4000-8000
  • עד 250 ליטר

בריכת נוי לגינה- כמה דברים לפני שמתחילים

בריכת נוי משדרגת את הגינה ומוסיפה לה חן מיוחד, אך חשוב לדעת שהיא כוללת לא מעט עלויות ותחזוקה שוטפת. לכן, לפני שאתם פונים לבעל מקצוע להתקנת בריכת נוי לגינה, חשוב שתשאלו את עצמכם האם יש לכם את המשאבים והזמן הדרושים, שכן ללא תחזוקה שוטפת  אולי תהיה לכם בריכה בגינה אך קרוב לוודאי שהיא לא תשמש כתוספת נוי לגינה. 

בנוסף לכך, והחשוב מכל, במקרה שיש לכם ילדים קטנים שיתרוצצו בגינה, יש לוודא כי יש לדאוג לסגור את הגישה לבריכה ולשמור על ביטחונן של ילדכם. 

ולבסוף, בחרו את המיקום המתאים לבריכה שלכם. בין אם אתם מחליטים להקים בריכת נוי למרפסת (באישור מהנדס מורשה) או אם אתם מקימים בריכת נוי לגינה, מומלץ למקם אותה באזור שיש בו חצי צל וחצי שמש. מצד אחד השמש הכרחית לצמחים שתשימו בבריכה אך מצד שני שמש רבה מדיי יכולה להזיק לדגים ולעודד התפתחות של אצות. 

איזה סוגי בריכות נוי קיימות?

 ישנן מספר אפשרויות העומדות בפניכם לבחירת בריכת נוי לגינה שלכם. 

בריכת נוי מבטון 

בריכה חפורה ומבוטנת, האטומה בחומרים המתאימים לכך. נחשבת לאופציה האיכותית והעמידה ביותר, ניתן להתאימה לגודל לפי דרישת הלקוח. האפשרות הטובה ביותר אך מחירה בהתאם.  

בריכות פיברגלס

פתרון טוב העשוי לחסוך באופן משמעותי בעלויות, כיוון שמדובר בבריכה עמידה במחיר יחסית נוח. לאחר מיקומה (חופרים בור במידה הנדרשת) וחיבורה למערכת המים תהנו מבריכה עמידה ואיכותית. החיסרון העיקרי שלה הוא במראה התעשייתי שלה ובעבודה כי לא ניתן לשחק עם מידות הבריכה. 

בריכה ללא פילטר

בריכת נוי ללא פילטר מיועדת בדרך כלל ליצירת אזור טבעי ומחיה ללא התערבות. כלומר, דגי הנוי יתרבו, הצמחייה תשגשג ואפילו צפרדעים יגיעו למסיבה, מצד שני צבעם של המים יהיה ירוק. אם אתם חובבי טבע גדולים וברצונכם בריכת דגים לגינה, זוהי אופציה מצוינת בשבילכם. 

מהם המחירים של בריכות נוי לגינה

מחיר הבריכה משתנה בהתאם לסוגה, גודלה והתוספות השונות הנלווים לה. מחירן של בריכות נוי לגינה נע בין 5,000-20,000 ש"ח. 

בריכת פיברגלס עולה כ- 6,000-15,000 ש"ח. 

מחיר בריכת נוי מבטון בגודל של עד 250 ליטרים תעלה בין 4,000- 8,000 ש"ח ובריכה מבוטנת בגודל של 1,000 ליטרים תעלה כ- 9,000- 17,000 ש"ח. 

המחירים המצוינים כאן מתייחסים לבריכות הכוללות מערכות סינון מין, צמחים, דגים ואבני מדרך. 

 

כולל התייחסות לבריכות הכוללות מערכת סינון מים צמחים דגים ואבני מדרך

יוני שטרית

יוסי שטרית

גלילה למעלה