אחזקת גינות

לאחר שהשקעתם כסף בהקמת הגינה המושלמת, אחזקה שוטפת של הגינה היא השלב הבא בשימור הגינה שלכם. ללא אחזקה וטיפול שוטף בגינה, עשבים שוטים יחלו לצוץ, צימוח השיחים והדשא ייצא משליטה והגינה תקבל מראה מוזנח. הנה כמה תשובות לשאולות שאולי יש לכם על אחזקת גינות.

טיפול בגינה ממוצעת

350-650
  • משתנה בהתאם לגודל הגינה
  • לרוב העבודה נמשכת כשעה עד שעתיים
  • מחיר לטיפול אחת לשבועיים

מדוע חשובה תחזוקת גינה שוטפת?

צמחים, כמו כל דבר חי, זקוק לטיפול ותחזוקה. צריך לגזום אותם, להשקות אותם, לדשן אותם וכלטפל בהם בצורה נכונה כאשר הם חלשים וחולים. ללא טיפול תחזוקת גינה שוטפת הצמחים, החל מהדשא והפרחים ועד לעצים עלולים ליבול ולמות.

השקיה פעם או פעמיים ביום על פי מחשב ההשקיה אינו מספקת את מלוא הטיפול שהצמחים דרושים לו. לעיתים רבות, רק רכישה מחדש של הצמחים שמתו עקב חוסר התחזוקה תעלה יותר מאשר אחזקת הגינה. כמו כן, אין ספק שהשקעתם כסף ואנרגיה בגינה שלכם על מנת שהיא תהיה יפה, ירוקה ופורחת.

בנוסף לכך, עשבים גבוהים ושיחים צפופים ללא גיזום עלולים להוות מקום מחייה לנחשים וחיות בר שלא תרצו בגינה שלכם.

אחזקת גינות- מהי כוללת?

אחזקת הגינה על ידי גנן כוללת ביצוע משימות אחת לכמה זמן כך שהגינה תראה במיטבה ותקבל את הטיפול הנדרש לה. המשימות אותן הגנן יעשה תלויות בסיכום שלכם איתו מראש, אם זאת ישנו סטנדרט כללי שאותו מקובל לבצע באחזקת גינה בבית פרטי.

כיסוח הדשא – יש לכסח את הדשא אחת לשבועיים במהלך עונת הקיץ ופעם בחודש בחורף, בהתאם לגובה המתאים לסוג הדשא שלכם.

דישון האדמההגנן ידע לבצע את מחזורי הדשן הנדרשים בגינה שלכם ולהתאים את כמות וסוג הדשן לצמח ולעונה.

שתילת צמחים עונתיים – ריענון הפרחים בגינה הינו נדרש כיוון שלכל עונה והצמחים המתאימים לה. גנן ידע אילו צמחים מתאימים למצב הקיים בגינה ומתי כדאי לשתול אותם.

ניכוש עשבים – גנן יכול לנכש בשבילכם את העשבים השוטים (כי ביננו, מי אוהב לעשות את זה בעצמו?). הגנן יידע לזהות איזה עשב יש לעקור בלי פגיעה בצמחייה הקיימת בגינה.

הדברה נגד מזיקים-  בעת הצורך, יש לרסס את הגינה על מנת להדביר מזיקים הפוגעים בצמחים בגינה. חשוב ביותר לבצע את הריסוס על ידי בעל מקצוע, שכן חומרים מסויימים עלולים להיות מסוכנים בשימוש לא נכון.

גיזום שיחים- גיזום שיחים (כולל גדר חיה) ועיצובם, כך שייראו טוב ולא יצמחו לכל עבר ללא השגחה.

בדיקת מערכת ההשקיה בגינה – הגנן יבדוק את תקינות מערכת ההשקיה האוטומטית בגינה. האם ההשקיה מגיעה בכמויות הנדרשות לכל אזורי הגינה, תקינות הצנרת וכדומה.

עלות אחזקת גינות באפן שוטף

מחיר אחזקת גינה משתנה בהתאם לגודל הגינה שלכם, תדירות ההגעה של הגנן וסוג העבודה.

המחרים לטיפול בגינה ממוצעת אחת לשבועיים הינו בין 350-650 ש"ח, כאשר לרוב העבודה נמשכת כ-שעה עד שעתיים.

שימו לב כי המחירים המצוינים כאן כוללים רק את עבודת הגנן כשלעצמה. רכישת דשן, או שתילים חדשים תכלול תשלום נוסף או רכישה עצמאית.

לא רק עבודת הגנן לא כולל רכישת דשן או שתילים חדשים לגינה

יוני שטרית

יוסי שטרית

גלילה למעלה